Současnost a vize


Na školní rok 2021/2022 jsme požádali opětovně o zápis do registru škol jako soukromá škola na Praze 4. Budeme se jmenovat Základní škola Edisona, zřizovatelem je Základní škola Edisona s.r.o. Díky spolupráci s developerem se nám naskytla příležitost krásných prostor a je načase posunout se dál.

Od 1.9.2021 nás potkáte v blízkosti metra Budějovická, více později. :-)

Ve školním roce 2020/21 je Edisona součástí ZŠ Rakovského na Praze 12. Nyní - v průběhu roku - přijímáme žáky do 5.-7. ročníku. Vyšší ročníky zatím nemáme. Budou, až naše děti "povyrostou" :-)

Cílem je vytvořit bezpečné a respektující prostředí, které bude více než školou a umožní dětem svobodně se rozvíjet ve všech oblastech života.

Vzdělávání není jen získáváním informací a vědomostí, ale mělo by být přirozenou součástí života, která se dotýká nejen školy, ale i rodiny, společnosti a světa jako takového. Proto chceme v dětech rozvíjet zájem o okolí a druhé lidi a zodpovědnost za své chování vůči světu i společnosti. Za nejdůležitější považujeme rozvoj kompetencí, díky kterým z dětí vyrostou vyrovnaní, šťastní, samostatní a zodpovědní lidé.