Naše říjnová dobrodružství

04.11.2023

Do školy nám začátkem nového školního roku přibyla nová zvířátka - agama vousatá a cvrčci. Jméno pro agamí holku, která je ještě trochu nesvá a teprve si zvyká na každodenní ruch, ještě vybíráme. Všechny děti se taky seznámily s krajtou. Kryštof ze III. trojročí nám přinesl ukázat svého mazlíčka Medíka a připravil si o krajtách prezentaci, se kterou byl ve všech trojročích.

Během výuky jsme si užili spoustu zábavy, hlavně když jsme ve fyzice měřili rychlost nebo v chemii pH různých roztoků, když se podařilo propojit práci šesťáků s plakáty o druzích rodu Homo od deváťáků anebo když osmáci připravovali prezentaci o Austrálii, při níž jsme skloubili zeměpis s výtvarnou výchovou. První trojročí si zase jednu výtvarku užilo na zahradě při zdobení truhlíků. Když bylo hezky a teplo, venku jsme se i sem tam učili. Na zahradě také pokračujeme v otužování, do kádě jsme přidali led.

Sedmáci a osmáci vyrazili do kina na film o Kambodže, sedmáci, osmáci a devítka na Fidlovačku na představení o virtuální realitě, sítích a nereálných vztazích s názvem Tanecbook.

Velkou říjnovou událostí pak samozřejmě bylo podzimní Edisona Café, při němž jsme v naší škole přivítali všechny rodiče a užili si skvělé společné odpoledne se spoustou dobrot připravených dětmi. Někteří rodiče neunikli malování na obličej a odešli zkrášleni. Uplynulý měsíc pak vyvrcholil Halloweenem. Masky, kostýmy, legrace, zábavné, ale i vzdělávací hry, to vše probíhalo celé dopoledne. Už teď se těšíme na to, co nás čeká v dalších týdnech!