Pohodový červen v Edisoně

17.07.2023

Červen se už v Edisoně pochopitelně nesl ve znamení konce školního roku, výletů, léta a loučení. Zahájili jsme ho na Den dětí celodenním výletem do IQ Landie, který jsme si parádně užili. O den později se první a druhé trojročí seznámilo s pohádkovou knížkou Kouzelné tkaničky Evy Vychodilové, která se škole zároveň nově stará o PR a sociální sítě. Uzlovali jsme, až se z nás kouřilo!

Hned víkend nato odjelo první trojročí a třetí trojročí společně s deváťáky na školu v přírodě. Zatímco ti menší si užívali krás jižních Čech, starší děti brázdily v dešti Jizerské hory. I když počasí nám úplně nepřálo, vrátili jsme se na posledních pár dní do školy plní zážitků a natěšení na všechno, co nás ještě čekalo.

Třeba na přednášku paralympijského plavce Arnošta Petráčka na téma "Jak se nevzdávat a žít naplno s tím vším, co mi život přináší". Absolvovali jsme také zábavnou vědeckou laboratoř Kořeny vědy, navštívili jsme Muzeum hudby, dendrologickou zahradu v Průhonicích, lezecké centrum na Smíchově a zařádili si v bazénu a na tobogánu v Podolí.

V posledním červnovém týdnu proběhla taky jedna přespávačka a pak už jsme se loučili se školním rokem a našimi prvními absolventy. Zahradní slavnost se skvěle vydařila a teď si konečně užíváme zasloužených prázdnin. Tak zase ahoj v září!